2013

10.8.2013 se narodil vrh A Chessie Sachmet.

Více pod odkazem "odchovy".

 29.7.2013 - dnes má Honey 51.den březosti. Hezky se kulatí, ale i přesto se stále projevuje její aktivní povaha a ráda by pracovala :-) Vše probíhá v naprostém pořádku a i my se pomalu chystáme na blížící se porod :) 

Do fotogalerie jsme přidali nová alba: 

 Honey má dnes (17.7.) 39 den březosti. Dle jejího těhotenského kalendáře plody nabírají na intenzitě růstu a probíhá osifikace kostí. Aktuální informace co se děje v Honey bříšku můžete sledovat ZDE

Budoucí mamina se má čile k světu. Pomalu se začíná kulatit a jak jsem si dříve říkala, že více žravej ten pes být nemůže ... tak může a je  :-D 

O víkendu jsme se zajely s Honey podívat na MVZPR do Kostelních Střímelic. Náš kamarád Jarda vedl šikovnou CBR Donku. Bohužel jim zkouškové štěstí nepřálo a díky známce 1 na barvě se rozloučili s jistým titulem. Je to pro nás ponaučení pro příště a věřím, že formu doladíme taktéž ;) Sobotní večer tradičně patřil Tehovu, kde jsme všichni přebývali. Opět full house :-D 

Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii

 

 

 V podstatě celý červen a červenec byl ve znamení nácviků na nadcházející zkoušky - SZVP a LZ našich kamarádů. Honey díky březosti už moc necvičila, ale sem tam vlečka a aport - to jsme si neodpustily :-) Na cvičení dojížděla Danča s Reyem (CBR) a Hanka s Dessie (VOK). Z "domácích" se účastnil Jarek s CBR Donkou, kteří cvičila na VZ. Bylo to moc fajn, pejskové dělají velké pokroky a mě těší, když je mohu vidět zúročené na zkouškách :-) 

Fotečky opět ve fotogalerii

 Dnes má Honey 30tý den březosti. V embriích probíhá osifikace lebky a čelisti. Velikost embrií je cca 2 cm.

Podrobný průběh březosti můžete sledovat na tomto odkaze

Zpracovala: Monika Tušanová TUSANI, autor programu: Richard Tušan.

 

 OČEKÁVÁME ŠTĚŇÁTKA!!!

4.7.2013 jsme s Honey byly na sonu a to nám potvrdilo, že budeme mít štěnata :-) 

 

NA FOTKY Z KRYTÍ SE MŮŽETE PODÍVAT V GALERII.

 A jak trávíme poslední dobou čas? Samozřejmě nezahálíme a pilně cvicíme, viz foto - kdy se Honey vrací z vlečky srstnaté :-) 

Další fotečky a momentky z výcviků nalezntete ve fotogalerii

 KLUBOVÁ VÝSTAVA RK CZ, Konopiště

Honey ve třídě pracovní získala VD3. Rozhodčí Dyane Baldwin (USA, ChS Pond Hollow).  Posudek naleznete v sekci výstavy. Na tuto rozhodčí jsem se velice těšila, protože nejen že je ze země původu CBR, ale chessie chová téměř 40 let. 

Přehled výsledků a přihlášených CBR naleznete ve fotogalerii

 

 KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHLS, Humpolec

Honey ve třídě pracovní získala VD2. Posudek naleznete v sekci výstavy, fotodokumentace ve fotogalerii :-) 

 ANKA CUP 2012 (KCHLS)

Angelina Honey from Hofion - pracovní fena roku

Jsem moc šťastná, že jsem to s Honey zvládly a dokázaly, že Chesapeake bay retriever je především pracovní (velice šikovné) plemeno. Navíc bezvadný parťák a společník do života. Chtěla bych moc poděkovat za velkou podporu přátel, bez kterých by to nešlo a poděkovat i těm, co nám házeli a hází klacky pod nohy, protože i ti k životu patří a já si díky nim uvědomila, že v životě jsou i jiné priority ... neb ... co nás nezabije, to nás posílí :-) 

 


Sice tomu počasí moc nenasvědčuje, ale již je jaro :-) Velikonoční svátky k nám přijela strávit Hanka s výmaračkama a opravdu jsme se nenudili. Dokonce jsme stihli i pocvičit s kunou. Pro všechny psy to byla první zkušenost a mile nás překvapili, že nad aportem nezaváhali a bezproblémů kunu nosili. Více ve fotogalerii.

Do fotogalerie jsme přidali fotky z března, kdy na víkend dojela Hanka s ohařkama a hned další jsme je měli na hlidání :-)

 Přidali jsme rodokmen vrhu A Chessie Sachmet. Rodokmen ke stažení v sekci "štěňata".

26.1.2013 jsme se s Honey vadaly na hon, tentokrát pořádaný MS Hostákov. Konečně jsem vzala i foťák, takže máme dokumentaci :-) CBR měli dva zástupce: Honey a fenku Donku (Bella Donna Queens of Athila) a obě pracovaly naprosto precizně. Odměnou mi byl šťastně unavený pes a pochvala od samotného hospodáře, jak nám pejsci pěkně "šlapou" :-) Na fotky můžete mrknout ve fotogalerii.

Postupně přidáváme informace o plánovaném krytí naší Honey :-) Veškeré novinky naleznete pod odkazem "štěňata". 

PF 2013

2012

Postupně přidáváme informace o plánovaném krytí naší Honey :-) Veškeré novinky naleznete pod odkazem "štěňata"

Taková pracovní rekapitulace Honey ...

Memoriál Josefa Venhody (VZ) 20.-21.10.2012

Memoriál Josefa Venhody - všestranné zkoušky. Účast na tomto prestižním memoriálu jsem plánovala a zvažovala již dlouho dopředu. S Honey jsme celý rok pracovaly a já jsem tajně doufala, že by jsme závěr pracovní sezóny mohly ukončit všestrannými zkouškami. Bohužel, člověk míní - život mění. 14 dnů před zkouškami jsem ulehla s horečkami, tak vysokými, že jsem byla nucena Honey dát na hlídání přátelům, protože jsem opravdu nebyla schopna se o ni postarat :-(

Věděla jsem, že je Honey na zkoušky připravená, proto jsem požádala Hanku, která čubinu velice dobře zná a má na jejích pracovních výsledcích nemalé zásluhy, zda by ji neodvedla ona. Slovo dalo slovo a Hanka souhlasila. Na dopilování chybiček měly společně týden a já oběma věřila, že to společně zvládnou :-) A také že ano - holky Memoriál dokončily v I. ceně s titulem CACT a celkově se umístily na krásném třetím místě z retrieverů. 

Tímto bych chtěla poděkovat všem přátelům za podporu, bez vás by to opravdu nešlo! Jsem moc ráda, že vás máme a můžeme se na vás kdykoliv spolehnout. Nebudu tu jmenovitě vypisovat kdo při nás stojí, oni to všichni dobře vědí! Děkujeme!! :-) 

FOTOGALERIE     CELKOVÁ VÝSLEDKOVÁ LISTINA

A i letos máme krásné video z KPZ Dolní Ředice - díky panu Ing. F. Kerdovi.

30.9.2012 Klubové PZ Bobrůvka

Aby toho nebylo pro nás málo, v neděli jsme se vydaly na další PZ. Tentorkát do Bobrůvky. Účast Chesapeaků byla hojná - 4 jedinci, což mě velice potěšilo. Ovšem ani dnes se Chesapeakům moc nedařilo :-) Honey všechny disciplíny plnila ukázkově, osudná se nám stala opět dohledávka se slíděním. Jak trefně poznamenal pan rozhodčí: "Pejsek je samostatný, ví co má dělat a paničku vůbec nepotřebuje."  :-) Tudíž opět známka 2 a pád do II. ceny. Velké gratulace patří Jarkovi, který s CBR Donnou dokončil v I. ceně a získal titul CACT!! My s Honey víme, kde zapracovat, nasbíraly jsme cenné zkušenosti, za což jsem nesmírně ráda :-) 

Přehled celkových výsledků - zde

Další fotogalerie - zde.

28.9.2012 Klubové PZ Dolní Ředice

Na svatého Václava jsme se s Honey vydaly na již druhý ročník klubových PZ pořadaných v Dolních Ředicích. Chtěly jsme si s Honey "opravit" z loňska nepovedený marking. Což se nám povedlo, ovšem pokazily jsme si hned první disciplínu - slídění s dohledávkou - kde se Honey nezdržovala kličkami a prohledáváním terénu, ale namířila si to přímo pro bažanta :-) Zaslouženě známka 2 a tím pádem pád do II. ceny :-) Ostatní disciplíny jsme vystřihly s přehledem, nám vlastním :-) Na zkouškách startoval i mladší bráška Benji, kterého vedla Hanka. Ten po malém zaváhání na markingu a vlečce se umístil celkově na třetím místě a získal titul CACT. Moc gratulujeme!! :-) 

Přehled výsledků - zde

Další fotogalerie  - zde

22.9.2012 Klubová výstava RK CZ - Oslavany

Tradičně jsme si nemohli nechat ujít klubovou výstavu v Oslavanech, pořádanou Retriever klubem. Bylo to moc příjemné setkání s přáteli a myslím, že i Hofionci zdárně prezentovali svoji rodnou chovatelskou stanici :-)

Benjamin Bert from Hofion - V1, CAC

Bubble's Breath from Hofion - V1, CAJC, Best of Juniors

Aqua Bella from Hofion - V2, res.CAC

Angelina Honey from Hofion - VD2

Della Chelsea Sirius Pro - V1

FOTOGALERIE

11.-12.8.2012 IX. ročník Pohár Světa myslivosti

Tento víkend jsme se zúčastnily 9. ročníku Poháru Světa myslivosti, kteřý pořádal Klub chovatelů loveckých slídičů v Kosičkách. Soutěž byla dvoudenní. V sobotu jsme startovaly na Podzimních zkouškách, které Honey složila v I. ceně a získala titul CACT. Druhý den byla Speciální zkouška z vodní práce, kde jsme díky limitní známce z disciplíny "práce v rákosí" spadly do II. ceny. Počet bodů se za oba dny sčítal a celkově jsme v Poháru skončily na krásném 3. místě!

Více v sekci zkoušky. Pár fotek ve fotogalerii.

11.7.2012 Budišov

Další mazlení se štěníky, tentokrát s Italskými ohaři v Budišově. Více ve fotogalerii

Návštěva v ChS Kelečský poklad

Navštívily jsme chovatelskou stanici "Kelečský poklad", kde jsme se mohly pomazlit se štěňátky Chesapeaků a Labradorů. Fotky, ve fotogalerii.

30.6.2012 výcvik s Chesapeaky na Vysočině

Jsem ráda, že vyšlo již delší dobu plánované cvičení a sešlo se více Chesapeaků. Jmenovitě Honey (Angelina Honey from Hofion), Donča (Bella Donna Queens of Athila) a Benji (Benjamin Bert from Hofion). Zázemí jsme měli na hájovně, nedaleko Třebíče. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii

9.6.2012 Oblastní výstava psů - Náměšť na Hané

V sobotu jsme se vydaly s Honey na Oblastní výstavu psů, která se konala v Náměšti na Hané. Sice nám počasí moc nepřálo, od rána pršelo, ale i přesto jsme si výstavu užily ve společnosti milých přátel. Retrievery posuzoval Mgr. Hampl a Honey si u něj vyběhala známku Výborná, Vítěz třídy, Oblastní vítěz. Pár momentek naleznete ve fotogalerii

2.6.2012 Klubové PZ Hvozdná a víkend na Zlínsku

V pátek po práci jsem naložila Honey do auta a vyrazily jsme směr Chrastěšov. Plán byl jasný - strávit víkend v rodné ChS from Hofion :-) Náladu nám nemohla zkazit 4 hodinová cesta, díky kolonám a následni i uzavřené dálnici. V sobotu ráno jsme ještě se Simčou vyrazily do Hvozdné, kde jsem Honey přihlásila na klubové podzimní zkoušky, které zaštitoval RK CZ. Po veterinární přejímce a vyřízení "formalit" jsme se všichni sešli na nástupu, kde proběhlo zahájení, představení rozhodčích a losování. My si z klobouku vytáhly los s číslem 11. S námi do skupiny připadl i druhý chesapeak - Atta z Koleského statku a já jsem byla ráda, že mi bude ctí tuhle šikovnou fenečku pozorovat při práci. Jako první disciplíny byly vlečky s pernatou a srstnatou zvěří. Za obě jsme dostali známku 4 a já byla maximálně spokojená. Následovalo slídění a když jsem uviděla v jakém terénu bude probíhat, šla jsem do mdlob. Tráva do pasu mě opravdu překvapila :-) Vypustila jsem Honey v tom travním porostu jsem ji ani neviděla a říkala si "děj se vůle boží" :-)) Spíš ze zvyku jsem hvízdla a světe div se, i když na mne čubina neviděla, automaticky se otočila opatným směrem a prohledávala dál systematicky vytyčené území. Nádhera! Padl výstřel, já se zastavila a tu se ke mě už Honey vracela s bažantem v mordě. Zaslouženě známka 4. Hned poté jsme se s rozhodčíma odebrali o pár metrů dál, kde proběhl marking. Na této disciplíně Honey použila nosík, proto jsme obdržezly známu 3. Poté jsme se odebrali na loveckou chatu, kde proběhlo občerstvení a poslední disciplíny - přinášení kachny z hluboké vody a vodění psa. Obě disciplíny jsme zvládly a odcházely jsme se známkou 4. Atta šla se samými 4, tudíž skončila v I. ceně s titulem CACT. Honey taktéž skončila v I. ceně, 184 bodů a titul res.CACT. Mám velkou radost! Zároveň jsem hrdá na chesapeaky, že se na těchto zkouškách pracovně opravdu neztratili a ukázali, že je to opravdu především pracovní plemeno :-) Gratulujeme ostatním úspěšným. Za fotodokumentaci děkujeme Simoně Malé a Janě Kuchařové

 2.5.2012 Klubové LZ a náš první CACT :-)

Dlouho jsme se neozvaly, ale celé začínající jaro bylo ve znamení příprav na nadcházející zkouškovou sezónu, kterou jsme zahájily klubovými lesními zkouškami, které se konaly v Hošťálkové na Zlínsku. Honey tyto zkoušky dokončila v I. ceně a získala titul CACT. Více v sekci "zkoušky". Tímto bych chtěla poděkovat všem, co nám věřili a fandí ve všem, co děláme :-) 

Fotogalerie:     Lesní zkoušky     Průřez víkendem ve Zlíně     Návštěva v ChS from Hofion

 

31.1.2012 video z KPZ v Dolních Ředicích, autor: František Kerda

7.1.2012 NVP Brno

Tento víkend patřil již po sedmé Hanácké národní výstavě psů. Letos se konala v Brně. Chesapeaky posuzoval pan František Korda. Honey si ve třídě vítězů vyběhala známku Výborná 1, CAC. Pan rozhodčí s ní byl spokojen, jen by jsme mohly trošinku zhubnout :-) No jo, ty Vánoční svátky :o)) Ale vím, že jsme holky šikovné a do jara ty mírné přebytky vyběháme ;) 

FOTOGALERIE

2011

15.10.2011 Kačeny

V sobotu večer jsme s Honey a myslivci z MS Markvartice vyrazili na kačeny. Byla to naše první zkušenost a byla jsem zvědavá,co Honey předvede.Za celou dobu přilétla jen 1 kačka, kterou střelenou Honey musela dohledat v hustém rákosí. Pracovala s velkým nasazením a systematicky. Během dohledávky nám bylo jasné, že je kačka jen křídlovaná a já si říkala, jak tohle dopadne,protože s touto situací Honey neměla žádnou zkušenost.Ale to už se ke mě Honey řítila i s kačkou v mordě a hrdě mi ji předávala. Byl to nepopsatelně krásný zážitek! Jsem ráda,že prokázala své kvality nejen na zkouškách, ale i v samotné praxi.
29.9.2011 Klubové PZ

Ve středu jsem se s Honey vydala na PZ, které pořádal Retriever klub CZ v Pardubicích. Konkrétně v Horních Ředicích. Cestou jsem vyzvedla Danču od brášky Reye a cesta nám rychle uběhla. Po nezbytné veterinární prohlídce a nástupu, kde nám bylo vysvětleno co a jak jsme se odebrali do honitby. Vylosovala jsem si číslo 5 a zařadila se do první skupiny, kam patřil i curly, flat, labrador a golden. Mohla jsem tak sledovat práci ostatních plemen retrieverů a ta rozmanitost se mi opravdu líbila. První disciplína bylo slídění s dohledávkou. Honey pracovala velmi pěkně, spolehlivě reagovala na povely a zaslouženě byla naše práce hodnocena známkou 4 a pochvalou rozhodčích. Další disciplínou byl marking. Ten začal hezky - Honča vyrazila až na můj povel, ale bažanta spíš doslídila a tak jsme odcházely se známkou 2 a tím padly do II. ceny. Vodění jsme zvládly docela obstojně, jen mě Honýsková mírně předběhla na začátku a tak jsme dostali známku 3. Po malé pauze, kdy se psi osvěžili ve vodě, jsme přešli k druhé polovině zkoušek. Přinášení kachny z hlubové vody nám problém nedělal a naše práce byla ohodnocena známkou 4. Poté jsme se přemístili na rozlehlou louku, kde probíhaly vlečky pernaté a srstnaté zvěře. Pernatou Honey vypracovala s přehledem a za tu jsme dostali taktéž 4. Zbývala poslední disciplína a já šla do mdlob, když jsem uviděla opravdu velkého zajíce, který měl být vlečen. Honey vlečku vypracovala nádherně, ovšem po dvou pokusech uchopit zajíce nad ním zůstala stát a s otazníkem v očích koukala mým směrem. Mě se orosilo čelo, zařvala jsem "aport" a raději zavřela oči. Honey pevně vzala zajíce a nádherně ho přinesla. A mě žuchnul kámen ze srdce. Rozhodčí, který byl schovaný v lese se pak smál a říkal, že nad tím stála a pak se na mě podívala stylem: "To si děláš ze mě srandu, že mám nosit tak těžkého zajíce". :-)) Ale pochválili nás, že na povel ho vzala a přinesla. Takže samotná vlečka byla oznámkovaná 4 a do poznámky jsme dostaly malou 3 z přinášení :-) Honey nakonec skončila ve II. ceně, se 178 body, nos 4 :-) Byl to adrenalinový zážitek, s příjemnými lidmi a celkově úžasnou atmosférou. Ostatním pejskům a jejim vůdcům gratulujeme!

22.9.2011 KV Oslavany

V neděli se konala klubová výstava Retriever klubu CZ v Oslavanech. Chesapeaky posuzovala paní Barbara Krumpak ze Slovinska, která má chovatelskou stanici Tylah. Bylo to krásné setkání Hofionků, protože nejen, že se za vrh A prezentovala Honey s Reyem, ale dorazila i štěňátka z vrhu B. No, štěňátka ... i když nastupovali ve třídě štěňat, jsou to už spíš psí puberťáčci a zkouší, co jejich páníčkové vydrží, povolí, kam až můžou zajít - zkrátka - začíná jim pubertální období :-))) A na vše dohlížela naše chovatelka Simča s Honzíkem a mamčou Chelsou. Počasí vyšlo nádherně, nafotilo se spousta fotek a já jsem díky Hofionkům poznala opět další bezva lidičky a jsem moc ráda, že se malý Hofionkové dostali do dobrých rukou :-)

Honey si ve třídě vítězů vyběhala známku Výborná 2, res.CAC. Posudek naleznete v sekci "výstavy".

12.9.2011 PZ Mladoňovice 

Tuto sobotu jsem se s Honey vydala opět na kynologickou akci. Výstav už za tento rok máme až až, proto jsem se rozhodla zkusit štěstí i na poli pracovním :-) Naším cílem se staly Podzimní zkoušky v Mladoňovicích. Já už jsem dva dny dopředu projistotu nespala a téměř nejedla, ale Honey vše brala s naprostým nadhledem jí vlastním. Ráno, když viděla, že chystám i "psí" batoh, jí bylo jasné, že jede také, takže si k němu spořádaně sedla (abych ji náhodou nezapoměla doma) a čekala, až se konečně nachystám a vyrazíme k autu. Cesta proběhla v poklidu, Honča se spokojeně kochala krajinou a mě běžely hlavou scénáře, co vše špatného a nepředvídatelného se nám stane :-)) Na místě už bylo spoustu vůdců se svými čtyřnohými miláčky, myslivců - no prostě zelená barva kralovala :-) Se všemi jsme se přivítali a všeobecně panovala dobrá nálada. Po veterinární přejímce jsme si s Honey vylosovaly los s číslem 10 a po nástupu jsme se každý rozjel se svojí skupinou na stanoviště. První disciplína bylo slídění s dohledávkou. Ta proběhla k mé spokojenosti dobře, ale i tak nás páni rozhodčí upozornili, že do budoucna by to chtělo slídění více do stran. Ale se známkou 4 jsme byly maximálně spokojeny :-) Další disciplínou byly vlečky. Nejdříve pernaté a pak srstnaté zvěře. Ty si Honča pokazila svojí zbrklostí a nezkušeností, proto pomocné známečky byly z nosu trojky, ale z vleček jako takových dostala 4. Marking i vodění psa proběhly k oboustranné spokojenosti, tudíž jsme obdržely známky 4. A zbývala poslední disciplína - přinášení kachny z hluboké vody. Ale to už šli na řadu slídiči, kterí byli v naší skupině a my se odebrali na mysliveckou chatu, kde jsme čekali na povel, že máme přijet k vodě, kde disciplína proběhne. Po odpočinku, který jsme docela přivítali jsme vyrazili na vodu, kde jsme se shledali s ostatními z naší skupiny. Honey předvedla nádhernou práci na vodě, zaslouženě oceněnou známkou 4 a pochvalou od rozhodčích i korony a já jsem na tu svoji hnědou darebačku byla nesmírně hrdá! :-) Po vyhlášení výsledků jsme s Hončou dorazily domů, najedly se a usnuly jako nemluvňata :-))

PZ Mladoňovice - I. cena, 188 b., nos 4 (více v sekci /zkoušky/)

Jmenovitě bych chtěla moc poděkovat za cenné rady, výcvik, podporu a hlavně to, že jsou skvělí přátelé - Simči, Hanči, Danči, Markét, Yvett, Zdeňkovi.


5.9.2011 Oblastní výstava

V sobotu jsme se s Honey vydaly na Oblastní výstavu psů do Uherského Hradiště. Ve třídě vítězů si vyběhala známu výborná a ocenění Vítěz třídy, Oblastní vítěz

24.8.2011 ChS Taremys Bohemica - MOK

Včera jsme si s Markét (ChS z Lastrovce) udělaly výlet k naší kamarádce - chovatelce maďarských ohařů TAREMYS BOHEMICA, Báře. Prckové prospívají náramně, předvedli se jako náležití maďaři - neúnavné rezavé tryskomyšky ;) Byl to moc hezky strávený den a já doufám, že si to zase někdy zopakujeme ;) Fotosky jsou ve fotogalerii.

22.8.2010 Duodanube Bratislava

O víkendu jsem s Honey vyrazila na dvoudenní mezinárodní výstavu do Bratislavy, kde získlala 2x CAC, 2x res.CACIB a krásné posudky. Více viz. výstavy. Za fotky děkujeme paní Sehnalíkové, ChS Kelečský poklad.

2.8.2011 Výcvikový víkend

Poslední červencový víkend jsme zasvětili výcviku. V pátek k nám dorazila Hanka s výmarskýma holkama a Simča s Chelsou. Hned druhý den ráno jsme vyrazili směr Polná, kde na nás netrpělivě čekala Danča s Reyem. Počasí nám sice moc nepřálo, celou dobu nepříjemně mrholilo, ale nám to na náladě neubralo :-) Prošli jsme disciplíny z PZ a SZVP, promrskali aporty, vlečky s pernatou a srstnatou zvěří. Pro Honey to byla první zkušenost s králíkem a vlečkou. Moc mě potěšila, že v podstatě okamžitě pochopila, co se po ní chce a moc hezky pracovala. I ostatní byli moc šikovní a až na pár škobrtnutí (stále je co zlepšovat ;) ) můžeme být spokojeni. V Polné jsme se stavili na oběd, odpočinek u Danči, kde se psiska vyřádila na zahradě a opět jeli do terénu. Do Třebíče jsme se vraceli totálně unavení, ale stále s veselou náladou :o) Další výcvik nás čekal v neděli, tentokráte jsme zůstali v Třebíči. Oživli jsme pejskům aporty, vlečky a závěr patřil vodě.

Ač byl víkend náročný jak pro nás dvounožce, tak i pro naše čtyřnohé miláčky, soudím, že jsme si ho všichni náležitě užili a už se moc těším, až si ho zase zopakujeme :-) Fotky ve fotogalerii.

 

2.8.2011 Genetické testy

Honey se podrobila genetickým testům, které vyšly výborně. Po rodičích je EIC a PRA N/N a nově i DM N/N. Co to pro Honey znamená? V případě krytí předá štěněti vždy nepoškozený gen. Informace o genetických testech a zdraví u Chesapeaků naleznete zde.

27.6.2011 Training day 

V neděli mě vyzvedla Danča s Reyem a vyrazili jsme směr Klučov, kde už na nás čekala Yvka s Orčosem a vyrazili jsme směr Lipník, na krásný rybník s perfektním rákosím. Kluci si procvičili dohledávky kachny v rákosí, ve vodě i na suchu a byli mooooc šikovní. Škoda, že Honey musela zůstat doma, ale je to holka šikovná a ona to dožene :-) Na fotečky se můžete mrknout ve fotogalerii :-)

17.6.2011 OVVR

Honey 29. 5. 2011 složila úspěšně OVVRka (Ověření vlohových vlastností retrievera) a to v I. ceně, 224 b.

Více v sekci Honey - zkoušky.

 

Omlouváme se tímto i za prodlevu v aktualizacích. Alespoň trošku se to pokusím vykompenzovat fotkama, které jsem pořídila na dovolené u Simči Malé - ChS from Hofion, kde jsem s Honey strávila úžasný týden dovolené!

 

FOTOGALERIE:

 

 

A 4. 6. 2011 jsem se byla podívat na OVVRka tady u nás v Klučově.

29.4.2011

Poslední dobou nestíháme moc aktualizovat, ale to neznamená, že se u nás nic neděje :-) 

V únoru se Honey účastnila MVP v Brně. V sobotu získala ocenění VD4 a v neděli si skóre vyplepšila známkou V1, CAC. Další výstavu jsme absolvovaly s Ostravě. Odtud jsme odjížděly s V2,res.CACem. Poslední výstavu jsme absolvovaly v Českých Budějovicích, kde si Honey v konkurenci devíti krásných česepíků vyběhala ocenění V1, CAC, CACIB a BOB!!! :-) Veškeré posudky a odkazy na fotky naleznete u Honey, v sekci výstavy

Samozřejmě se "neflákáme" jen na výstavách, ale naplno jsme se začali věnovat výcviku. Starší Fanga měla chvilku pauzu, protože jsme léčili rozseklou a následně sešitou packu. Přála bych vám vidět ty vyčítavé pohledy, proč nemůže do vody :-)) Ale teď už je vše ok a aportům, plavání apod. se plně věnují obě holky ;) 

 

Ve fotogalerii přibyla nová alba: 

  •    POLSKO (15.-16.4.2011 jsme si s Yvčou a Quiny udělaly výlet do Polska. Navštívily jsme Dominiku, majitelku chovatelské stanice Optimus-Canis, kde přoběhlo krytí Quiny s jejím flatem Phoenixem. Dominika nám zajistila ubytování na pštrosí farmě (www.fermastrusi.pl), kde nás mile přivítali a blíže seznámli se pštrosy. Nejen pro Quinušku to byl silný zážitek). 

 

 

Vrh CH Bohemia Luxyvett (štěňátka flat coated retrieverů):

8.1.2011 NVP Olomouc

Dnes jsme s Yvett Holíkovou a jejíma flatíma klukama vyrazily na  VI. HANÁCKOU NÁRODNÍ VÝSTAVU PSŮ do Olomouce. Honey nastupovala v mezitřídě a vyběhala si krásný posudek se známkou Výborná 1, CAC.

 

Výsledky výstavy

  •    PSI

- tř. mladých -

Abu Jack Lánské rybníky - V1, CAJC, NMJ, BOB

- třída otevřená -

Cack Zodiac Limami - V1, CAC

- třída vítězů -

Sonia's Boy Silvercreek - V1, CAC, NV

  •    FENY

- tř. dorostu -

Princces of Coco Kelečský poklad - VN1

- tř. mladých -

Alissa Aschley Queens of Athila - VD2

New Star For You Kelečský poklad - V1, CAJC

- mezitřída -

Angelina Honey from Hofion - V1, CAC

- třída otevřená -

Hissimo History Kellečský poklad - V2, res.CAC

Laessly Leontine Kelečský poklad - V1, CAC

- tř. vítězů -

New Hope Treasure Kelečský poklad - V1, CAC, NV

 

 

 

2010

21.11.2010 Special show retrievers a Nitracanis

Tento prodloužený víkend jsme s Honey a Simčou vyrazily do Nitry. V pátek probíhala speciální výstava retrieverů, kde si Honey vyběhala Res.CAC. Sobota a neděle byla ve znamení mezinárodní výstavy s výsledky: sobota - CAC, Res.CACIB, neděle - VD. 

Chtěla bych poděkovat Simči, že s námi tento výstavní "maraton" absolvovala :-) Taktéž díky patří Blafíkovi a jeho hafanům - Pepči a Ričínkovi, zda milou společnost ;)

 


10.10.2010 MVP České Budějovice 

Včera jsme se s Honey zúčastnily mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Honey si v mezitřídě vyběhala známku "Výborná 1"
25.9.2010 NVP Brno

Dnes se konala národní výstava psů v Brně. Chesapeaky posuzoval pan Miroslav Václavík. Honey poprvé nastupovala v mezitřídě a vyběhala si známku Výborná 1, CAC a Národního vítěze! Tímto splnila podmínky k udělení titulu "Junior šampion České republiky"

20.9.2010 KV Oslavany 

V sobotu, 18.9.2010 jsme se s Honey vydaly na klubovou výstavu retrieverů do Oslavan. Bylo to i takové malé rodinné setkání, protože se výstavy účastnil i bráška Rey, ségra Bella a máma Chelsa. Počasí nám přálo, celý sobotní den byl ve znamení přátelské atmosféry a my si vše náležitě užili ;) Honey si ve třídě "mladých" vyběhala známku "Výborná".

 

  •      FOTOGALERIE

fotky z kruhu č. 6 (CBR) + výsledky

momenkty z výstavy

foto Simči Malé

foto Blanky Novotné


2.9.2010 DKK a DLK

23. 8. jsme s Honey zašli na rentgen loketních a kyčelních kloubů. Snímky k vyhodnocení jsme zasílali MVDr. Snášilovi. A dnes jsme si na poště vyzvedli fantastické výsledky:

Dysplazie kyčelních kloubů (DKK) - 0/0

Dysplazie loketních kloubů (DLK) - 0/0

24.8.2010 Duodanube Bratislava

Ve dnech 21. a 22.8.2010 se v Bratislavě konala dvoudenní mezinárodní výstava psů. Honey jsem přihlásila na oba dny, do třídy mladých. V sobotu si vyběhala ocenění Výborná 1, CAJC a BOB. Následně v závěrečných soutěžích o nejlepšího psa skupiny VIII. se dostala do užšího výběru. V neděli jsme úspěšně pokračovaly s výsledkem Výborná 1, CAJC. Honey tímto splnila podmínky k udělení titulu "JUNIOR ŠAMPION SR".

Všem děkuji za podporu a držení palců (případně tlapek ;) ).

23.-25.7.2010 Povedený víkend

A jsme tu opět s posledními horkými novinkami ;) 

V pátek k nám zavítaly dvě návštěvy, každá z jiného konce republiky. Simča s Chelsou přijely z Vizovic a Hanka s Desinkou z Prahy. Byl to moc povedený večer ve znamení dlouhého povídání, prohlížením fotek a na své si přišli i hafani. Honey byla z návštěvy své psí mámy doslova nadšená (ta už méně :-) ) a když se ve dveřích objevila Hanka s výmařím puberťákem, bylo o zábavu postaráno :) Ráno jsme vyrazily směr Litohoř, kam byla Chels přihlášená na SZVP. Tam nemohla chybět Danča s naším bráškou Reyem. Krom zkoušek jsme si našly i čas na cvičení a naši mladí česepíci dostali pěkně do těla ;) Hančo a Simčo - díky za cenné rady a svatou trpělivost :)

V neděli jsme se s Honey vydaly k Ivet, kde byla Fanny na "prázdninách". Tam už byly návštěvy v plném proudu - Staník s Aldou a Blafík se svojí italskou smečkou. Sedm psích kámošů pohromadě, to byl ten správný relax. Užili jsme si spoustu srandy, psiska se řádně vyřádila, zbyl čas i na pocvičení a já doufám, že se opět všichni zase brzy sejdeme ;)

17.7.2010 NVP Mladá Boleslav

Dnes jsme se s Honey zúčastnily národní výstavy psů v Mladé Boleslavi. I přes úmorné vedro se Honey prezentovala moc hezky a získala ocenění V1, CAJC a nejlepší mladý jedinec (CBR).

 

 

19.6.2010 MVP Brno

Dnes jsme se, již v tradičním složení (já, Ivča, Honey) zúčastnily mezinárodní výstavy psů v Brně (Intercanis), kde si Honey vyběhala známku Výborná 1, CAJC a poté i nejlepšího mladého plemene. Krásný dárek k ročním narozeninám, které jsme oslavily 17. června :-) Zazářil i bráška Rey, který získal titul CAJC a naše mamina Chelsa - CAC a tím splnila podmínky k získání titulu Grand Champion - gratulujeme! V závěrečných soutěžích se s Honey proběhla Ivča, protože jen paničku mohlo napadnout si vzít nové botky, takže to odnesla slušnými puchýři :-))) No, každý jsme si z výstavy odvezl něco ;) Byl to moc prima strávený den s naší psí rodinou, kamarády a já už se moc těším, až si to opět zopakujeme ;) Za fotodokumentaci děkuji Ivči, Honzovi a Simči ;)

26.5.2010 WT Třebíč

S Honey jsme se jely podívat na první WT pořádané Retriever klubem CZ v Třebíči. Bylo to i takové malé rodinné setkání, protože soutěže se účastnil i náš táta Gal a fandit přijel bráška Rey. Bohužel se mi během dne vybily baterky ve foťáku, takže fotek je poskrovnu :-(

26.4.2010 MVP České Budějovice 

V sobotu ráno jsme vyrazili směr České Budějovice, kde se konala mezinárodní výstava psů. Již tradičně s námi jela i Iveta s Garbem, který si v pracovní třídě vyběhal ocenění Výborný 1, CAC, CACIB a BOB! Honey byla příhlášená ve třídě mladých, kde v konkurenci dalších dvou fen (Laessly Leontine Kelečský poklad - CAJC, Uree z Vlčích luk - Výborná) získala známku Výborná a krásný posudek.

Na výstavě jsme se viděly i s Blankou, majitelkou táty naší Honey. Na "otrkání" sebou vzala i svoji malou fenečku Cathy (Mattaponi's Fabulous Catori). Na to, jak spolu holky řádily se můžete podívat do její fotogalerie (www.galcbr.rajce.idnes.cz


6.4.2010 WT Třebíč

V sobotu jsme s Honey opět vyrazily na pravidelný výcvik s RetrieverSportem na Bažantnici. Přijel i bráška Rey, ze kterého vyrostl moc krásný a statný hafan ;) Pod vedením Radima Siebra jsme pocvičili poslušnost a hlavně aporty ;)

27.3.2010 NVP Nitra

Dnes jsme se s Honey vydaly na národní výstavu psů do Nitry - Nitracanis, na Slovensko. Společnost nám jako obvykle dělala Ivetka s Garbem, který byl taktéž přihlášený. U kruhu č. 9, kde se česepíci prezentovali, jsme se přivítaly se SimčouHankou, Honzou a byl nejvyšší čas se přichystat na samotnou prezentaci. Již dopředu jsem se domluvila s Hankou, že mi Honey v kruhu předvede, tak jsem nervy hodila stranou a držela holkám palce mezi diváky. Asi jsem je drtila až moc, protože si vyběhaly nádherný posudek a CAJC. Když pak nastupovaly s ještě třemi fenkami o BOBa, spíš jsem se smála, jak je ještě Honey oproti nim mlaďoučká a nevěřila svým uším, když byl BOB přidělen právě té naší uličnici :-)) Ani Garbo se nenechal zahanbit a s Ivčou si taktéž vyběhali ve třídě pracovní V1, CAC, BOB ;) V závěřečných soutěžích se naši psíci spíš jen "proběhli", ale to není nikdy na škodu ;o) Domů jsme jeli šťastní a bohatí o krásné madeile a poháry. Ještě jednou obrovské díky Hance, Simči, Honzíkovi a Ivči!!!

 

Nitracanis, rozhodčí Linda Voláriková

- tř. mladých:

Angelina Honey from Hofion - V1, CAJC, BOB

Melody Moonlight Kelečský poklad - V2

- mezitřída:

Jolante Jackelien Kelečský poklad - V1, CAC

- tř. šampionů:

Della Chelsea Sirius Pro - V1, CAC

22.3.2010 KVP Vyškov a nové fotky

Na krajskou výstavu psů, která se konanla ve Vyškově jsme s Honey vyrazily v sobotu ráno, kdy nás vyzvedla Hanča Jurášková s goldenem Domingem. Výstava proběhla v pohodě, potkaly jsme spoustu známých, Honey nevěděla kterého pejska přivítat dřív, no prostě "klasika" :-) Cestou zpět jsme si s Hankou ještě udělaly menší výlet do Žabčic, kde jsme vyrazily na prochajdu s výmarkou Anny, její paničkou Simčou, Lenkou, Romanem a jejich "kanárkama" Ginou a Agirou. Za krásné fotky děkuji Lenči a doufám, že si vychajdu opět brzy zopákneme ;)

Do fotogalerie jsem přidala i fotky z minulého víkendu, kdy jsme se vyrazily s holkama podívat k Ivči a jejím italským klukům Lojzou a Garbem ;)

KVP Vyškov

Vycházka v Žebčicích

Návštěva u italů v Budišově 

 

8.2.2010 MVP Brno a návštěva Cherry

Mezinárodní výstava psů v Brně slibovala příjemně strávený víkend, proto jsme se s holkama (Ivčou a Markét) domluvily, že si do Brna uděláme výslet v neděli. Napadlo mě vzít i Cherry - sestru Honey. Majitelka Cherry - moje spolužačka Evča bydlí asi 20 km od Třebíče, takže slovo dalo slovo a noc ze soboty na neděli strávila Cherry už u nás :-) V Brně se prezentoval náš bráška Atrey, který si vyběhal titul Velmi nadějný a mamča Chelsa získala titul Výborná 1,CAC. Byla to moc hezky strávená neděle v téměř kruhu rodinném - protože krom chovatelky Simči se na nás přijela podívat i majitelka táty Gala - Blanka ;) Doufám, že se všichni zase brzy uvidíme! :-)

 

Fotogalerie z výstavy 

 

 

27.1.2010

Do fotogalerie jsme přidaly pár fotek ze zimních radovánek a Vánoc ;)

9.1.2010 Výcvik WT, Třebíč

I přes štědrou sněhovou nadílku jsme se opět s Ivčou a Garbem vydali na výcvik s Retriever Sportem na třebíčskou Bažantnici. Vzala jsem obě holky, ale výcvik absolvoval jen náš benjamínek - Honey. Dorazila i Blanka s Galem, kterého jsem měla konečně možnost vidět naživo. Psi byli ze sněhu nadšení, řádili v něm jako diví, ale na cvičení a aporty také došlo. My s Honey jsme dostaly rady co - jak zlepšit a už se spolu těšíme na další výcvik ;)

 

 

 

2009

20.12.2009 PF 2010

Všem návštěvníkům stránek přejeme příjemné Vánoce a šťastný nový rok ;)

Do videogalerie jsme vložili archivní videa Honey - po první strávené noci u nás doma (omluvte horší kvalitu, videa byla natočena mobilem). Útrpný výraz Fanny - "Co jste to dovezli? Kdy to odjede??" opravdu hraný není :-) První dny z otravného prcka fakt moc nadšená nebyla, ale po pár dnech už z nich byla (a pořád je) nerozlučná dvojka ;)

17.11.2009 - výcvik WT, Třebíč

Dnes jsme s Honey, Ivčou a jejíma italskýma klukama vyrazili na výcvik retrívrů na Bažantnici. Tentokrát kluci jako diváci, Ivča jako fotograf (díky) a já s Honey jsme se po hlavě vrhly do učení se novým věcem :-) Výcvik pořádalo sdružení Retriever Sport CZ a naši "štěněcí" skupinu vedla Iva Siebrová. Z plemen byli k vidění Labradoři, Goldeni a tři česepíci, kteří zaslouženě budili obdiv a zájem :-) Přijel totiž brácha Atrey, zvaný Rey a Dasha Aschinta Libami - Aška. Výcvik se skládal ze dvou částí - teoretické a praktické. Iva nám vysvětlila základy výchovy štěněte, pravidla výcviku apod. V praktické části jsme se věnovali přivolání, chůzi u nohy a aportování. Všichni si z výcviku odnesli cenné rady a zkušenosti, které určitě využijí v další práci se svým psím parťákem.

11.11.2009 Profi fotky od Katky Dobrovské

Na výstavě v Českých Budějovicích nás fotografka, Kateřina Dobrovská požádala, zda si může nafotit Honey. Samozřejmě jsme nebyly proti a vrhly jsme se na pózování. Honey sice zajímalo vše kolem, jen né objektiv fotoaparátu, ale na tu bídu a za velké asistence Ivky a pamlsků, se přece jenom fotky povedly. Děkujeme Katce za trpělivost s naším rarachem a krásné fotky.

/album/profi-fotky/p1210579-jpg/ /album/profi-fotky/p1210588-jpg/ /album/profi-fotky/p1210586-jpg/

5.11.2009 čokoládové lehárko

Vkládám pár fotek, jak naše holky relaxují ;)

/album/cokoladove-leharko/img-091-jpg/ /album/cokoladove-leharko/img-095-jpg/ /album/cokoladove-leharko/img-101-jpg/

 

25.10.2009 MVP České Budějovice

V sobotu, brzy ráno jsme v oblíbené sestavě - Ivča, Markét, já, Honey a velšík Max - vyrazili na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Markét si s Maxíkem vyběhala CAC a v jeho stopách šla i Chelsa se Simčou a tím pádem splnily podmínky pro udělení titulu český šampion - gratulujeme ;)

17.10.2009 NVP Brno

Dnes má Honey přesně 4 měsíce a ke svým narozeninám "dostala" výlet na národní výstavu v Brně, kde si vyběhala ocenění Velmi nadějná 1, ve třídě štěňat. Vyrazily jsme opět s našimi přáteli - Ivčou a Garbem. Na výstaviště jsme přijeli v dobrém časovém předstihu a u kruhu č. 28 rozložili "tábor" :-) Zachvíli dorazila Simča s Honzou, Filipem a Chelsou. Honynka se se svou chovatelkou a psí mámou vítala bouřlivě, nezapoměla olízat ani kluky ;) Rozhodční, paní Bendová začala posuzovat Flat Coated retrievery a já s Honey a Honzou šla ven, zkusit si postoj a běhání. Honza, který válí v juniorhandlingu již několik let mi udělal rychloškolení co se vystavování týče, udělil pár dobrých rad a byl čas se vrátit zpět ke kruhu, kde už na nás pomalu, ale jistě přicházela řada. Honey běhala moc hezky, nutnou konrolou zubů si nenechala zkazit náladu a dál působila v kruhu velmi spokojeně. Po vyzvání paní Bendové jsme poodešly, aby mohla posoudit i druhou fenečku, co s námi byla v kruhu a potom jsme si společně střihly ještě pár koleček. Poté jsme byly zastaveny a padl ortel - obě fenky jsou moc hezké, ale dnes paní rozhodčí dala přednost Honey a přidělila jí titul - Velmi nadějná 1 (POSUDEK).

Ivča Garba sice nepřihlásila, ale ani on nepřišel zkrátka a nakonec zazářil v juniorhandlingu, kam si ho půjčila Veronika Vašendová. Sice nepostoupili do dalších kol, ale paní rozhodčí se moc líbili. Chce to pro příště trochu více času na trénink a souhru, ale jinak jim to spolu moc slušelo!

Na závěr bych chtěla poděkovat Ivči za focení a Honzíkovi za udělení lekce v handlingu ;)

13.10.2009 World Dog Show 2009, Bratislava

V neděli, 11. října jsme se s Honey, Ivčou a jejíma italskýma klukama vydali na světovou výstavu psů do Bratislavy. Malá ten šrumec snášela s nadhledem ji vlastním :-) Setkali jsme se s plno známými, matka Honey - Chelsa získala ve třídě otevřené titul res.CAC, čímž nám udělala velkou radot. Výsledky česepíků si můžete prohlédnout zde. Ani Ivčini kluci se neztratili v silné konkurenci italských ohařů. Garbo - výborný a Lojza - velmi dobrý.

https://img3.rajce.idnes.cz/d3/2/2675/2675724_ef29e99d90e897547db37cdc3f8d1ba5/images/A_logo.jpg?ver=0

21.09.2009 Výlet a nová kámoška

O víkendu jsme se s holkama vydali na venkov. Omrknout novou šarpejí sousedku Scarlet, posedět s kamarády a popít burčáček :-D

12.9.2009 WT Bažantnice, Třebíč

Občanské sdružení Retriever Sport CZ pořádal v Třebíči na Bažantnici Working testy retrieverů, posuzované českými rozhodčími. V pátek večer k nám přijela Simča s Chelsou a Honzíkem, abychom jsme druhý den vyrazili směr Bažantnice i s Honýskem. Tam jsme se přivítali s Ivčou a jejíma italskýma klukama, Markét, Eliáškem a Blankou. Chelsa sice WT nedokončila, ale když se to vezme kolem a kolem - na to, že měla před 3 měsíci štěňata, nebylo moc času k tréninku, odvedla obstojnou práci. Během času, kdy ostatní pokračovali v soutěži, jsme se věnovali výcviku s pernatou a srstnatou zvěří. Procvičili jsme aporty, Honýska se s kačenou setkala poprvé a udělala mi radost, že o zvěř projevila velký zájem :-) Dokonce se na nás přijel podívat další potomek Chelsy - Atrey, zvaný Ray ;)

9.9.2009 nové fotky z venčení s kamarády

Do fotogalerie jsme přidali pár momentek z venčení s kamarády - maďarkou Poldou a italskýma klukama Lojzou a Garbem ;)

 

4.9.2009 sesterské setkání :-)

Tento týden, ve středu nás přijela navštívit sestřička Honey - Cherry s páníky. Všichni jsme si odpoledne skvěle užili, holky si zařádily, došlo i na plavání a já se nemohla vynadívat na tříčlenou hnědou smečku našich kudrnáčků :-)

29.8.2009 nové fotky

Do fotogalerie jsme přidali pár fotek ze života čokolád, tak mrkněte ;)

23.8.2009 seznámení se zbytkem rodiny

Tento víkend byl ve znamení seznamování se zbytkem rodiny. Holky jsme vzali na venkov k tátovi, kde se byly mrknout u sousedů na šarpejovské kluky, večerní grilčo u dalších sousedů a v neposlední řadě spousta výletů po okolí. Fotečky a pár videí se zobrazí po kliknutí na odkaz. Za pár fotek děkujeme holkám Ganzvohlovým ;)

PS: Honey si získala dvě nové přezdívky - "Ekoložka" (protože sice sbírá na vycházkách co jde vzít do mordy, ale největší radost má z igelitů) a "malej Satan" (protože v noci místo spaní slušně řádí :-D).

18.8.2009 novinky u čokinek

Panička si "užívá" psí mateřskou dovolenou. Fanny už přišla na to, jak si hrát s prckem - ona hravá je, ale má ráda takové na oko drsnější bitky s většími pesany a nějak nevěděla co s malou Honey. Ale už se lepší a pro představu jsem vložila do videogalerie malou ukázku, jak holky řádily dneska ráno :-) Teď obě spokojeně odpočívají a já se k nim asi přidám, protože nás Honey v noci nenechala vůbec vyspat - je to závislák jako hrom a tak těžce nesla, že je zavřená ve vedlejším pokoji. V chytrých knížkách jsme se dočetli věty typu: "Nechte psíka klidně mrouskat, on až zjistí, že mu to není nic platné, přestane." Ha ha ha - tak Honey to nezjistila za celou noc :-)) Tak už se "těšíme" na tu další - snad už to bude jen lepší a lepší :)

16.8.2009 jak se Honey zabydluje

Honey se u nás postupně zabydluje. První noc v novém domově byla přímo ukázková - ani nekvikla, ale je to rarášek, takže když se v noci probudila, měla nejvyšší čas si hrát a dovádět :-) Dneska jsem holky vzala k vodě. Byla jsem zvědavá, zda se Honey nechá strhnout vodomilem Fanny a zkusí pár temp i ona. Ovšem to by nebyl česepík, aby mě nepřekvapil - Fanča skočila do vody pro aportík, Honey stála na břehu, koukala na vodu a pak ... skok a krásné plavání, jako kdyby plavala od jakživa, prostě malá vydra :-)) Musím to zaklepat, ale zatím nám holky dělají samou radost :-)


15.8.2009 nové webky

Jelikož se naše smečka rozrostla o další čokoládovou slečnu, rozhodla jsem se jim vytvořit nové stránky. Doufám, že se vám tu bude líbit ;)